Zurück

ⓘ FC Bayern München




FC Bayern München
                                     

ⓘ FC Bayern München

De FC Bayern München is en düütsche Mannen-Bundsliga-Vereen ut München. De Vereen hett inn September 2006 mehr as 120.000 Liddmaten harrt. Dor is he achter Benfica Lissabon, Manchester United, den FC Barcelona un FC Arsenal een vun de gröttsten Vereenen vun de Welt. De Afdeelung Football is midderwielen för sik nahmen. Dor is ann 14.Februar 2002 de FC Bayern München AG vun maakt wurrn. Babenhen gifft dat noch de Sportarten Basketball, Handball, Kegeln, Schach un annere inn Vereen.

Vun 1965 bit 1972 hett Bayern München siene Heimspeelen in dat Stadion an der grünwalder Straat speelt, vun 1972 bit Mai 2005 int Olympiastadion, vun de Saison 2005/2006 af an speelt Bayern in de nee Allianz Arena.

                                     

1. Wat de Vereen schafft hett

  • Winner: De Meesters ehren Europapokal 1974, 1975, 1976; UEFA Champions League 2001, 2013
  • Tweede: De Meesters ehren Europapokal 1982, 1987, 1999, 2010, 2012
  • De Meesters ehren Europapokal 3 / Champions League 2
  • UEFA-Pokalwinner 1: 1996
  • De Pokalwinners ehren Europapokal 1: 1967
  • Weltpokal 2: 1976, 2001
  • Ligapokal-Winner 6: 1997, 1998, 1999, 2000, 2004, 2007
  • Süddüütsche Meester 2: 1926, 1928
  • Bayerische Meester 4: 1910, 1911, 1926, 1928,
  • Südbayerische Meester 12: 1910, 1916, 1917, 1918, 1920, 1923, 1929, 1930, 1931, 1932, 1933, 1944
  • Düütsche Vizemeester 11:1966, 1970, 1971, 1988, 1991, 1993, 1996, 1998, 2004, 2009, 2012
  • Supercup-Winner 5: 1983 inoffiziell, 1987, 1990, 2010, 2012
  • Double 7: 1969, 1986, 2000, 2003, 2005, 2006, 2008, 2010
  • DFB-Pokal-Winner 17: 1957, 1966, 1967, 1969, 1971, 1982, 1984, 1986, 1998, 2000, 2003, 2005, 2006, 2008, 2010, 2013, 2014
  • DFB-Pokal-Finalist 2: 1985, 1999
  • Overbayerische Meester 6: 1904, 1905, 1908, 1917, 1918, 1945
  • Audi-Cup 1: 2009.2010
  • FIFA Club Weltmeester 1: 2013
  • Düütsche Meester 25: 1932, 1969, 1972, 1973, 1974, 1980, 1981, 1985, 1986, 1987, 1989, 1990, 1994, 1997, 1999, 2000, 2001, 2003, 2005, 2006, 2008, 2010, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019
                                     

1.1. Wat de Vereen schafft hett Trainers

vun den Upstieg in de Bundsliga 1965 af an

  • Giovanni Trapattoni vun 1. Juli 1996 bit 30. Juni 1998
  • Sören Lerby vun 9. Oktober 1991 bit 11. März 1992
  • Louis Van Gaal vunn 1. Juli 2009 bit 9. Apr. 2011
  • Pep Guardiola vun 1. Juli 2013 af an
  • Jupp Heynckes vun 28. April 2009 bit 30. Juni 2009
  • Jupp Heynckes vun 1. Juli 1987 bit 8. Oktober 1991
  • Jupp Heynckes vun 1. Juli 2011 bit 30. Juni 2013
  • Zlatko Čajkovski vun 1. Juli 1965 bit 30. Juni 1968
  • Ottmar Hitzfeld vun 1. Februar 2007 bit 30. Juni 2008
  • Franz Beckenbauer vun 29. April 1996 bit 30. Juni 1996
  • Otto Rehhagel vun 1. Juli 1995 bit 27. April 1996
  • Branko Zebec vun 1. Juli 1968 bit 13. März 1970
  • Andries Jonker vunn 10. Apr. 2011 bit 30. Juni 2011
  • Gyula Lóránt vun 2. Dezember 1977 bit 28. Februar 1979
  • Franz Beckenbauer vun 7. Januar 1994 bit 30. Juni 1994
  • Dettmar Cramer vun 16. Januar 1975 bit 1. Dezember 1977
  • Udo Lattek vun 14. März 1970 bit 2. Januar 1975
  • Felix Magath vun 1. Juli 2004 bit 31. Januar 2007
  • Pál Csernai vun 16. Dezember 1978 bit 16. Mai 1983
  • Jürgen Klinsmann vunn 1. Juli 2008 bit 27. April 2009
  • Giovanni Trapattoni vun 1. Juli 1994 bit 30. Juni 1995
  • Erich Ribbeck vun 12. März 1992 bit 27. Dezember 1993
  • Reinhard Saftig vun 17. Mai 1983 bit 30. Juni 1983
  • Udo Lattek vun 1. Juli 1983 bit 30. Juni 1987
  • Ottmar Hitzfeld vun 1. Juli 1998 bit 30. Juni 2004
                                     

1.2. Wat de Vereen schafft hett Präsidenten

  • Hans Bermühler 1916
  • Siegfried Herrmann 1945 - 1947
  • Fritz Meier 1915
  • Dr. Kurt Müller 1906 - 1907
  • Dr. Angelo Knorr 1907 - 1913
  • Kurt Landauer 1947 - 1951
  • Willi O. Hoffmann 1979 - 1985
  • Fred Dunn 1914 - 1915
  • Hans Tusch 1915
  • Josef Bayer 1945
  • Alfred Reitlinger 1955 - 1958
  • Fred Dunn 1921 - 1922
  • Siegfried Herrmann 1933 - 1934
  • Franz John 1900 - 1903
  • Roland Endler 1958 - 1962
  • Dr. Willem Hesselink 1903 - 1906
  • Julius Scheuring 1951 - 1953
  • Franz Nußhardt 1937 - 1938
  • Kurt Landauer 1913 - 1914
  • Adolf Fischer, Karli Wild, Hugo Theisinger 1953 - 1955
  • Fritz Meier 1916 - 1919
  • Kurt Landauer 1922 - 1933
  • Uli Hoeneß vun 2009 af an
  • Dr. Kellner 1938 -1943
  • Franz Beckenbauer 1994 - 2009
  • Josef Sauter 1943 - 1945
  • Dr. Richard Amesmeier 1935 - 1937
  • Dr. Karl-Heinz Oettinger 1934 - 1935
  • Franz X. Heilmannseder 1945
  • Prof. Dr. Fritz Scherer 1985 - 1994
  • Kurt Landauer 1919 - 1921
  • Wilhelm Neudecker 1962 - 1979